کاربران خانگی و مصارف شخصی

به طور کلی به کلیه افرادی که از نرم افزار های رایانه ای برای مصارف شخصی خود استفاده می کنند ، کاربران خانگی می گویند . این دسته از افراد نرم افزار های مورد نیاز خود را روی رایانه شخصی خود در منزل و یا لپ تاب نصب می کنند .. عمده نرم افزارهایی که معمولا نرم توسط این کاربران مورد استفاده قرار میگیرند شامل مالتی مدیا ، آفیس ، بازی و .. میباشند.

با پیشرفت تکنولوژی و بروز شدن سیستم های رایانه ای شرکت های برزگ سازنده سیستم عامل ازجمله شرکت های مایکروسافت و اپل با بروز کردن سیستم عامل های خود باعث افزایش استفاده از منابع سیستم شدند که موجب شد تا کاربران مجبور به خرید و استفاده از سخت افزار های گرانقیمت و جدید شوند . این امر باعث سرمایه گذاری زیاد و غیر ضروری برای خرید یک رایانه متناسب با سیستم عامل مورد نظر برای انجام کارهای روزمره کاربران شده است. سیستم عامل قاصدک با در نظر گرفتن توان مالی کاربران این امکان را برای این دسته از افراد مهیا ساخته تا با صرف کمترین هزینه ، بهترین بهره وری و کیفیت را بدست

استفاده بهینه از انرژی از مهمترین دلایل استفاده از سیستم عامل قاصدک می باشد. این سیستم عامل با بکارگیری جدید ترین فناوریهای نرم افزاری برای بهینه سازی منابع مورد استفاده سیستم از جمله مدیریت مصرف برق میتواند در کاهش مصرف انرژی در سازمانها نقش بسزائی ایفاء کند.

استفاده از نرم افزار های مناسب کاربران اداری و دفتری از جمله قابلیت های این سیستم عامل می باشد . از جمله این نرم افزار ها می توان به مجموعه نرم افزاری مشابه Microsoft Office نام برد که مناسب کاربران اداری و دفتری بوده و توانایی پشتیبانی از کلیه فایل های نرم افزار Microsoft Office  به  همراه پشتیبانی کامل از زبان فارسی را دارد . مجموعه نرم افزاری LibreOffice از بخش های مختلف همچون بخش نوشتار متن ، صفحه گستر ، دیتابیس ، فلوچارت و غیره می باشد . از قابلیت های منحصر به فرد این سیستم عامل برنامه مخصوص فرمول نویسی می باشد که توانایی نوشتن فرمول های پیچیده ریاضی و مهندسی را دارد .

استفاده از مجموعه کامل و مناسب نرم افزار های مالتی مدیا برای پخش ، تبدیل و ویرایش فایل های صوتی و تصویری را می توان از قابلیت های این سیستم عامل دانست . نرم افزار هایی که توانایی پخش کلیه فایل های صوتی تصویری و خواندن Video CD/DVD ، پخش آنلاین از روی شبکه ، پشتیبانی از DVB و ویرایش فایل های صوتی و تصویری را دارند .

 

 

 

 

پشتیبانی از کلیه سرویس های ایمیل و مسنجر حال حاظر دنیا یکی دیگر از قابلیت های جذاب سیستم عامل قاصدک است . پشتیبانی همزمان از تمام این سرویس ها از جمله سرویس Yahoo , Google , MSN , Jabber و غیره از دیگر قابلیتهای نرم افزارهای موجود در سیستم عامل قاصدک می باشد .

پشتیبانی از کلیه سخت افزار های خارجی از جمله پرینتر ، اسکنر ، وب کم ، کلیه اتصالات پورت سریال و USB و پشتیبانی از نمایشگر های لمسی از مهمترین قابلیت های این سیستم عامل محسوب میشود. کلیه کاربران این سیستم عامل بدون درگیری با پیچیدگیهای معمول در سکوهای ویندوز و یا نصب درایور سخت افزاری روی سیستم عامل خود ، می توانند کلیه تجهیزات خارجی مورد نیاز خود را در کمترین زمان ممکن و براحتی مورد استفاده قرار دهند.

پشتیبانی از نرم افزار های سیستم عامل ویندوز (مانند مجموعه نرم افزاری آفیس شرکت مایکروسافت، فتوشاپ و اینترنت اکسپلور) از جمه قابلیت های منحصر بفرد نرم افزاری در سیستم عامل قاصدک محسوب میشود.  کاربران سیستم عامل ویندوز که به نرم افزار های ویندوزی خاصی عادت کرده اند می توانند عینا نرم افزار های مورد نظر خود را روی سیستم عامل قاصدک نصب و استفاده کنند .

Comments are closed.