مهندسین و گرافیست ها

بسیاری از کاربران رایانه ای به منظور استفاده تخصصی از نرم افزار های اداری ، مهندسی و گرافیکی مجبور به پرداخت هزینه های هنگفتی برای خرید نرم افزار های تجاری شرکت های مختلف رایانه ای میشوند. سیستم عامل قاصدک با ارائه ابزارهای گرافیکی و مهندسی پیشرفته بصورت آزاد راهکار مناسبی برای کاهش چشمگیر هزینه های سرباری این دسته از کاربران میشود.

استفاده از نرم افزار های مناسب کاربران اداری و دفتری از جمله قابلیت های سیستم عامل قاصدک می باشد . استفاده از نرم افزار های اداری مشابه سیستم عامل های دیگر از جمله ویندوز با حفظ کیفیت باعث ترغیب کاربران به استفاده از نرم افزار های آزاد در سیستم عامل قاصدک شده است . نرم افزار اداری آفیس ، صفحه گستر ، طراحی فلوچارت و غیره از جمله مجموعه نرم افزاری اداری موجود در سیستم عامل قاصدک می باشد .

مجموعه نرم افزاری LibreOffice از بخش های مختلف همچون بخش نوشتار متن ، صفحه گستر ، دیتابیس ، فلوچارت و غیره تشکیل شده است . از قابلیت های منحصر به فرد سیستم عامل قاصدک برنامه های مخصوص فرمول نویسی است  که توانایی نوشتن فرمول های پیچیده ریاضی و مهندسی را داراست .

کاربران سیستم عامل های مختلف معمولا درگیر مسایل مربوط به کمبود منابع سخت افزاری سیستم حین کار با برنامه های سنگین گرافیکی هستند . این کاستی ها در اکثر مواقع موجب صرف هزینه های هنگفت در خرید سخت افزار های جدید برای سیستم می شود . سیستم عامل قاصدک و نرم افزار های موجود در آن با مدیریت صحیح، توانسته است با کاهش استفاده از منابع سیستم، افزایش راندمان استفاده از نرم افزار های سنگین گرافیکی را بارمغان آورد.

استفاده از نرم افزار های مشابه سیستم عامل ویندوز از جمله فتوشاپ یکی از مهمترین قابلیت های نرم افزاری سیستم عامل قاصدک می باشد. ابزار های قدرتمند این سیستم عامل برای ویرایش عکس و تصاویر توانایی پشتیبانی از کلیه فرمت های نرم افزار فتوشاپ به همراه فرمت های آزاد را دارد. قلم ها ، فیلترها و افکت های متعدد از جمله امکانات ویژه این سیستم عامل است.

 

استفاده از نرم افزار های قدرتمند انیمیشن سازی و ساخت تصاویر دو بعدی و سه بعدی یکی دیگر از قابلیت های نرم افزاری این سیستم عامل می باشد، سالهاست که شرکتهای بزرگ تجاری جهان برای ساخت زیباترین انیمیشنن ها و تصاویر فیلمهای تخیلی از قدرتمند ترین ابزار های گرافیکی جهان در سیستم عامل گنو / لینوکس بهره میبرند. از این پس شما نیز در سیستم عامل قاصدک می توانید از همان برنامه ها و امکانات نهایت استفاده را ببرید. نرم افزار های مشابه  AutoCad , CurelDraw , Microsoft Visio  و هزاران نرم افزار دیگر نیز در محیط سیستم عامل قاصدک در دسترس هستند که به سادگی و بدون پرداخت هزینه از مخازن نرم افزاری قاصدک قابل دانلود و نصب میباشند.

 

استفاده از نرم افزار های متن باز که با مجوز های مختلف نرم افزاری منتشر می شوند باعث مهاجرت اکثر برنامه نویسان رایانه ای به دنیای نرم افزار های متن باز و آزاد شده است . این امر باعث بوجود آمدن یک محیط کاملا خاص و استثنایی برای افرادی که به برنامه نویسی علاقه دارند شده است. از این رو معمولا سیستم عامل های مبتنی بر نرم افزار های آزاد را به بهشت برنامه نویسان تشبیه می کنند . قاصدک یک سیستم عامل آزاد است که کلیه نرم افزار های استفاده شده در آن متن باز می باشد . برنامه نویسان می توانند با دریافت کد منبع نرم افزار های مورد استفاده در سیستم عامل قاصدک و یا دیگر نرم افزار ها و ابزار های مورد نیاز آنان را متناسب با نیاز خود تغییر و مورد استفاده قرار دهند .استفاده از نرم افزار های مناسب برای برنامه نویسان رایانه ای برای کلیه زبان های برنامه نویسی از جمله C , C++ , Python , Perl , Ruby , Shell Scripting , PHP , HTML , Java Programing و زبان D به همراه لیست کاملی از کتابخانه های برنامه نویسی و کامپایلر های متناسب زبان های برنامه نویسی از جمله GCC , GDC , Java Compiler’s از جمله قابلیت های این سیستم عامل برای این دسته از کاربران رایانه ای می باشد .

اتصال به اینترنت به منظور استفاده از پشتیبانی آنلاین کاربران موجود در اینترنت برای نرم افزار ها و ابزار های مختلف به وسیله سرویس های متعدد موجود ازجمله سرویس های ارسال و دریافت ایمیل ، سرویس های پیام رسان مثل سرویس های Yahoo , Google , MSN , Jabber , IRC و غیره از دیگر قابلیت های نرم افزاری سیستم عامل قاصدک است که بصورت روزمره مورد نیاز کاربران میباشد.

پشتیبانی از کلیه سخت افزار های خارجی از جمله پرینتر ، اسکنر ، وب کم ، کلیه اتصالات پورت سریال و USB و پشتیبانی از نمایشگر های لمسی از مهمترین قابلیت های این سیستم عامل محسوب میشود. کلیه کاربران این سیستم عامل بدون درگیری با پیچیدگیهای معمول در سکوهای ویندوز و یا نصب درایور سخت افزاری روی سیستم عامل خود ، می توانند کلیه تجهیزات خارجی مورد نیاز خود را در کمترین زمان ممکن و براحتی مورد استفاده قرار دهند.

. پشتیبانی از نرم افزار های سیستم عامل ویندوز (مانند مجموعه نرم افزاری آفیس شرکت مایکروسافت، فتوشاپ و اینترنت اکسپلور) از جمه قابلیت های منحصر بفرد نرم افزاری در سیستم عامل قاصدک محسوب میشود.  کاربران سیستم عامل ویندوز که به نرم افزار های ویندوزی خاصی عادت کرده اند می توانند عینا نرم افزار های مورد نظر خود را روی سیستم عامل قاصدک نصب و استفاده کنند .

Comments are closed.